Alicja Aleksandrowicz
                     PHOTOGRAPHY

STRONA GŁÓWNA

13 grudnia 2022

Kluczem do udanej sesji świątecznej jest zarówno piękna scenka przygotowana u fotografa, jak i spójna stylizacja którą na taką sesję wybierzesz.

Święta Bożego Narodzenia  to czas, który kojarzy się ze specjalnymi świątecznymi kreacjami, przy czym każdy z nas może widzieć te stylizacje oczami swojej wyobraźni zupełnie inaczej.
Jedni zobaczą siebie w wyjątkowych wieczorowych kreacjach, inni zaś będą chcieli podejść do tematu na wesoło.

Zanim zdecydujesz jaką kreację wybierzesz na sesję, sprawdź dokładnie jak wygląda sceneria świąteczna u fotografa do którego się na zdjęcia wybierasz. Dobierz ją do klimatu w którym została przygotowana.

Jest kilka uniwersalnych zasad których przestrzeganie zapewni Ci wspaniałe zdjęcia.

 


Jasno czy ciemno

 

Po pierwsze jeśli przygotowane przez fotografa scenki są w kolorach ciemnych nie ubieraj się na czarno, bo zginiesz w dekoracji. Nie ubieraj się też zupełnie na biało, ponieważ dekoracje na Twoim tle mogą kompletnie zniknąć.
 


Postaw na klasykę


Moda szybko się zmienia, więc aby Twoje zdjęcia zyskały ponadczasowość, postaw na klasykę.
Wtedy zdjęcia które wykonasz na sesji będą zachwycały Cię przez lata, a nie tylko przez jeden sezon.


Aparat nie lubi kropek


Kratki i kropki to też zły pomysł, aparaty ich nie lubią ponieważ drobne wzorki mienią się na zdjęciach i odciągają uwagę od najważniejszego: Ciebie.  
Podobnie jak kratki i drobne kropki, napisy na ubraniach powodują że tracą one klasyczny wygląd i szybko mogą Ci się znudzić. Nic nie psuje tak zdjęcia jak źle dobrany napis albo w ogóle jakikolwiek. Zdarza się że napis tak zdominuje zdjęcie, że osoby która jest portretowana zupełnie nie widać. Uwierz mi na słowo, mam kilka takich zdjęć w swojej kolekcji.

 


Kolor Twojej stylizacji


Idealnie będzie jeśli dobierzesz kreację kolorystycznie i tematycznie do scenki przygotowanej przez fotografa. Fotografowie którzy wykonują minisesje często podają informacje o tym jakie kolory do przygotowanych przez nich scenek będą najlepiej pasować, pokazują też gotowe scenki w sieci,  żebyś mogła się do nich jak lepiej przygotować.
Jeśli dobierzesz idealnie kreację,  a do tego zabierzesz dobry humor i uśmiech, Twoja sesja z całą pewnością będzie udana, a zdjęcia będą cieszyć Twoje oczy przez lata.

Żeby nie martwić się kreacjami możesz również wybrać się na sesję do fotografa, który w swojej ofercie zapewnia  świąteczne stylizacje
Takie sesje bywają nieco droższe ponieważ fotograf musi stylizacje przygotować, dezynfekować między klientami i tak dalej i tak dalej. Posiadanie zestawu rozmiarów i stylów pasujących dla wszystkich to nie lada wyzwanie, które wiąże się z wielkimi inwestycjami. Ty, z jednej strony możesz liczyć na wyjątkowe świąteczne kreacje, ale z drugiej musisz mieć świadomość, że Twoje zdjęcia tracą wyjątkowość.  Kiedy założysz coś swojego będziesz mieć pewność, że na zdjęciach jesteś dokładnie Ty, z Twoim charakterem i z Twoimi specyficznymi cechami osobowości.
Co wybierasz?

 

Odpuść mężowi i dzieciom


Na koniec ostatnia rada: odpuść. Co mam na myśli? Jeśli będziesz rodzinie powtarzać, że na sesji mają być grzeczni, uśmiechnięci i robić to co Pan czy Pani fotograf im każe, możesz być pewna że osiągniesz zupełnie przeciwny skutek.
Lepiej po prostu unikać poganiania i krytykowania.

Sesja to czas który ma być dla Was przyjemnością, cudowną chwilą spędzoną razem, z której zostaną Wam na zawsze niepowtarzalne kadry wydrukowane w formie najwyższej jakości odbitek.
Baw się i ciesz tą chwilą.
Do zobaczenia na sesji.

 

Jak ubrać się na świąteczną sesję zdjęciową

STRONA GŁÓWNA

© 2023 ebwavecs.com